Blog

Çağdaş Geçişlere Sahip Yemek Odası Fikirleri

Çağdaş Geçişlere Sahip Yemek Odası Fikirleri

Çağdaş yemek odası modelleri seçimi yapılır iken o yıla ait öne çıkan fikirlerden yararlanmak önemlidir. Minimal dokunuşlar ile tasarlanan bir yemek odası takımından siyah tonlarına sahip bir yemek odası takımına kadar pek çok üründe çağdaş fikirler bulunmaktadır. Parlak olmayan beyaz yemek odaları, mobilyalarınız için harika bir seçim olabilmektedir. Siyahın mat tonlarını yemek masalarınızda ya da sandalyelerinizde kullanabilirsiniz. Doğru dekorları yakaladığınız sürece yemek odanızda harika bir uyum ortaya koyabilirsiniz. Renk geçişlerinde birbiri ile aykırı olmayan renklerden yararlanırsanız dekorasyon sizin için daha kolay olacaktır. Beyazı silver ya da gold ile bir arada kullanarak ışıltılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Klasik Yemek Odası Seçimi

Klasik Yemek Odası Seçimi

2022 yılında trendler listesine giren klasik yemek odaları kahve tonu ağırlıklı olarak tasarlanmaktadır. Kahve tonunun yanında zümrüt yeşil ve mavi tonları da kullanılmaktadır. Hem mavi hem de yeşil odalar için daha canlı bir ortam yaratmaktadır. Halılarınız ve perdeleriniz ile bütünlük oluşturacak bu sandalyelerde gold detaylar hakimdir. Yeşilin doğal enerjisini bitkiler ile daha fazla açığa çıkarabilirsiniz. Mavi ile gelen sakin atmosfer ile ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Mavi ayrıca yemek yeme dürtünüzü bastırmakta ve sizi çok daha az yemeye teşvik etmektedir. Diyet yapma amacınız var ise ya da sağlıklı yaşamayı hayat felsefeniz haline getirdi iseniz mavi klasik yemek odasından yardım alabilirsiniz.

Trend Yemek Odası Seçimi

2022 yılının gelmesi ile eski yemek odaları yerlerinden kaldırılmış ve yeni yemek odaları seçilmeye başlanmıştır. Yeni yemek odası seçiminde bireyler önce tarza daha sonra da bütçeye dikkat etmektedir. Bunlara ek olarak yemek odasının ne kadar kullanışlı olduğuna da bakılmaktadır. Özellikle küçük çocuğu olan ailelerin yemek odası seçimi yapar iken mobilyaların kolay temizlenebilir olmasına dikkat etmesi önerilmektedir. Ayrıca takımda kullanılan eşyaların sağlam olması da bir hayli önemlidir. Takımda yer alan renklerin güncel olması, takımın trendler listesinde uzun süre kalmasını sağlayacaktır. Yemek odanızı gold ya da silver detaylardan oluşan renklerde seçerek 2022 için ideal bir oda tasarımı yapabilirsiniz.

Yemek Masası ve Sandalye Seçimi

Yemek odanızda yalnızca yemek masanızı ve sandalyenizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda komple bir takım almanıza gerek olmamaktadır. Yalnızca diğer mobilyalarınıza uyum sağlayacak bir masa ve sandalye seçimi yapmanız yeterli olacaktır. Diğer mobilyalarınızda yer verilen dekora, renklere, desenlere ya da stile göre masa ve sandalye seçebilirsiniz. Eğer yemek odanızda kullandığınız şifonyer klasik bir duruşa sahip ise yemek masanızı da klasik stilde alabilirsiniz. Eğer odanızda yer verdiğiniz aynada kare bir çerçeve yer alıyor ise sandalyelerinizi de bu desenlerden seçebilirsiniz.

Yemek Odası Seçiminde Renk Geçişleri

Yemek Odası Seçiminde Renk Geçişleri

Eğer yemek odanızı çağdaş fikirlerden esinlenerek dizayn etmek ister iseniz renk seçimine dikkat etmelisiniz. 2022 kreasyonunda ön plana çıkan renk seçimleri, sizlerin daha yaratıcı bir odaya kavuşmanızı sağlayacaktır. Odanızı kendinize ait hissetmek ve o alanda rahat etmek için kendi hoşlandığınız renkleri de kullanabilirsiniz. Yemek saatinizin keyifli geçmesine neden olacak bu odada, karanlık renklere yer vermemeniz önerilmektedir. Yemek odası içerisinde kullandığınız renkleri gri, ekru ya da beyaz seçebilir ve iç açıcı bir odaya sahip olabilirsiniz.

Yemek Odası Mobilyalarının Uyumu

Yemek odası uyumu yakalamak isteyen kişiler mobilyalar arasındaki renk geçişlerine iyi hâkim olmalıdır. Mobilya alışverişi yapmak amacı ile dışarı çıkan insanlar eksik olan parçalarını tamamlar iken diğer parçaları baz almalıdır. Mobilyanızda yer verdiğiniz masanızın stili ile duvar ünitenizin stili arasında bir uyum yakalamalısınız. Aksi takdirde arzu etmediğiniz bir tasarım ile baş başa kalabilirsiniz. Modern bir tarza sahip olan eşyalarınızı modern eşyalar ile bir arada kullanarak hoş bir ortam yaratabilirsiniz.

Geleneksel Yemek Odası Seçimi

Evlerinizde yeni fikirleri eski düşünceler ile birleştirerek hoş bir oda yaratmak ister iseniz geleneksel takımları kullanabilirsiniz. Yemek odası takımlarında kendini gösteren geleneksel fikirler, hiç görmediğiniz zamanlara kadar uzanmanızı sağlayacaktır. Geleneksel yemek odası takımı sayesinde evlerinizi hoş bir tema ile çevreleyebilirsiniz. Çağdaş fikirlerden kopmadan üretilen bu yemek odası takımları sayesinde yemeklerinizi daha anlamlı kılabilirsiniz. Yemeklerde edeceğiniz sohbetler bu takımlar sayesinde daha da güzelleşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir