Blog

2022 Modası Berjer Modelleri

2022 Modası Berjer Modelleri

2022 modası Berjer modelleri kullanıldıkları alanların havasını bir anda değiştirmeyi başaran şık parçalardır. Bu koltukların seçimini dikkatli bir şekilde yaparak evinizde oldukça şık bir ortam yaratabilirsiniz. Ancak tüm koltuk modellerinde olduğu gibi berjer koltuk seçiminde de dikkat etmeniz gereken bazı küçük detaylar vardır.

Berjer koltuklar bulundukları ortamda istenilen etkiyi yaratmak için farklı renk tercihlerinde bulunularak kullanılabilir. Ortamda bulunan eşyalardan tamamen farklı ve zıt renklerden tercih edilerek dikkat çekmesi sağlanabilir. Ya da koltuk takımınızın renkleri ile uyumlu bir renk seçimi yapılarak ortama uyumlu bir dekorasyon oluşturulabilir.

Berjer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Berjer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Berjer koltuk seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise koltuğun boyutlarıdır. Bulundukları ortamın genişliğine ve diğer mobilyaların boyutlarına uygun bir boyutta berjer koltuk seçimi yapılarak ortam içerisindeki uyum sağlanabilir. Ayrıca boyut için dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta da koltuğun kullanım amacıdır. Sadece dekorasyon amacıyla kullanılacak berjer koltuk için koltuk boyutu çok önemli olmasa da günlük kullanım için seçilecek berjer koltukta boyut oldukça önemlidir. Kullanıcıların konforunu önemseyerek uygun bir tercih yapılması gerekir.

Berjer koltuklarda kollu ve kolsuz olarak iki farklı model vardır. Bu modellerin tercihini yaparken de yine kullanım amacına dikkat ederek tercih yapmalısınız. Dekorasyon amaçlı kullanılacak bir berjer koltuk için şıklık daha ön planda olduğundan kolsuz model tercihi yapmak yerinde olacaktır. Ancak düzenli olarak kullanılacak bir berjer koltuk için kollu bir model tercih etmeniz daha konforlu bir kullanım sağlayacaktır.

Berjer Koltuğun Temizliği Nasıl Yapılır?

Berjer seçiminde önemli bir konu ise berjerin temizliğidir. Aynı zamanda berjer koltuklar düzenli kullanım için düşünülüyorsa temizliği de göz önünde bulundurularak kolay temizlenebilir ve silinebilir bir kumaş tercihi yapmak yerinde bir tercih olacaktır. Berjer koltuk seçiminde tüm bu unsurları göz önünde bulundurarak sizin için doğru koltuğu bulabilirsiniz

2022 Modası Berjer Koltuk Klasik Ve Minimalist Tarz

Berjer seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk nokta evlerde kullanılacak dekorasyon stilinin belirlenmesidir. Eğer klasik veya minimalist bir tarz benimsiyorsanız; seçtiğiniz berjer desensiz ve sade renklerde olmalıdır.

Berjerin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Berjerin kullanım alanları şunlardır:

 • Tek kişilik koltuklar olarak bilinen berjerler yalnızca salonda değil evin her köşesinde benzersiz bir görünüm elde etmenizi sağlar.
 • Bebek odalarının vazgeçilmez ögelerinden biri olan berjerler hem az yer kaplaması hem de işlevsel bir etkisi olduğu için çok fazla tercih edilmektedir.
 • Ya da berjerleri yatak odalarınızda manzarayı görebileceğiniz şekilde pencere önünde kullanmayı düşünebilirsiniz.
 • İki berjer arasına zigon sehpa kullanarak dostlarınızla kahve eşliğinde keyifli sohbetler gerçekleştirebileceğiniz köşeler oluşturabilirsiniz.

2022 Modası Berjer Tasarımları

2022 modası berjer tasarımları hakkında bilinmesi gerekenler:

 • Masa ve Sandalye alıyorsanız dükkanınıza uygun bir şekilde en canlı renkleri tercih edin.
 • Parlak masa modellerinden tercih edin.
 • Sandalye modellerinizi kimsede bulunmayan farklı modellerden seçmeye çalışın.
 • Sandalyenizin renklerini canlı tutmaya çalışın ve renklerin masayla uygun olmasını sağlayın.
 • Berjer koltuk modelinizi iyi seçin, farklı modellere göz atın ve kesinlikle kumaş kullanın.
 • Berjer kumaşlarınızı daha çok canlı renk ve desenlerden seçin.
 • Sedirlerde mutlaka kumaş tercih edin ve kumaşlarınızın desen, renklerini canlı tutmaya çalışın.
 • Bistro masalarda canlı renkler tercih edin, ayağın parlak olmasına son derece dikkat edin ve açılır kapanır olmasının size faydası olabileceğini unutmayın.

2022 Modası Berjerlerin Dış Mekanlarda Kullanımı

2022 Modası Berjerlerin Dış Mekanlarda Kullanımı

Dış mekanda berjer kullanımı ülkemizde son derece popülerdir . Kafelerde, Lokantalarda, Restoranlarda ve hatta barlarda dahi kullanılan bistro masa ve bar tabureleri büyük görsellik ve önem kapsamakta. Şu an günümüzde çok büyük önem kapsayan ve kullanımı aşırı şekilde yaygın olan masa sandalyeler artık bu dünyanın bir parçası haline gelmiş durumda.

2022 Modası Berjerin Çalışma Odasında Kullanımı

Berjerin çalışma odasında kullanılması okumayı, yazmayı, evinizi home-office olarak kullanmayı seviyorsanız çalışma odanızda başrolü berjerlere vermelisiniz. Salonunuzun az kullanılan bir köşesine yerleştireceğiniz tekli koltuğunuz da muhteşem bir okuma köşesi olarak kullanılabilir. Hemen yanına koyacağınız modern bir lamba ile adeta bütünleşecektir. Evinizi istediğiniz gibi dekore edebilmek için bütçenize uygun tekli koltuk ve berjer trendlere ve tarzınıza uygun bir model seçebilirsiniz

2022 Modası Berjerin Salon ve Yemek Odasında Kullanımı

Berjerin salon ve yemek odasında kullanımı geleneksel yemek masası sandalyelerinin sıkıcılığını kıracak ve çarpıcı bir etki yaratacaktır. Bu koltukların kullanım alanları oldukça geniş tutulabilir. Yemek masanızın haricinde örneğin geniş bir holünüz varsa hemen girişe koyabilirsiniz. Böylece eve gelenlerin ayakkabılarını çıkarırken, ya da dışarı giderken giyinebildikleri işlevsel bir alan yaratmış olursunuz. Burada kullanacağız koltuklar için yıllarca eskimeyecek deri döşemeleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir