Blog

Göz Alıcı Lüks Ev Dekorasyonları Nasıl Oluşturulur?

lüks ev dekorasyonları

İnsanlar günün pek çok kısmını yaşam alanları olan evde geçirirler. Bu nedenle ev dekorasyonu son derece önemli bir detaydır. Sadece oturma odaları ya da salonlar değil mutfak, banyo ve yatak odalarında da bu dekorasyon bütünlüğünün sağlanması gerekir. Son derece modern ve lüks ev dekorasyonları için mobilyalardan ufak detaylara kadar dikkat edebileceğiniz pek çok nokta vardır. Seçtiğiniz koltuk takımından sandalyelere, duvarınıza asacağınız tablodan masanın üzerinde duracak olan bibloya kadar her bir detay evinizin lüks görünmesi için dikkat edilmesi gereken ayrıntılardır.

Ev dekorasyonlarının göz alıcı bir hale gelmesi için pahalı mobilyalara ya da dekor ürünlerine ihtiyacınız yoktur. Seçtiğiniz parçaların kaliteli ve şık bir görünüme sahip olmasının yanı sıra bir bütün olması aradığınız lüksü ve modernliği yakalamanızı sağlayacaktır. Sizler de bütün bu detaylara dikkat ederek son derece lüks yaşam alanları yaratabilirsiniz. Dekorasyon fikirleri ve modern dekorasyonları inceleyerek pek çok örnek görmeniz mümkündür.

lüks ev dekorasyonları

Renklerin Büyüsünü Evin Her Köşesinde Yaşatmalısınız

Renklerin insan hayatına olan etkileri tartışılmaz. Giyilen kıyafetten ayakkabının rengine, evinizde kullandığınız mobilyalardan duvarların rengine kadar bütün bu renkler başta ruh haliniz olmak üzere hayatınızın pek çok alanına etki eder. Bu nedenle özellikle yaşam alanlarınız için seçeceğiniz renkler son derece önemlidir.

Evinizin duvarları için ya da mobilyalarınız için renk seçimi yaparken ferahlığı göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü evinizde kasvetli bir hava yaratıp sürekli bu ortamda zaman geçirmek bir süre sonra ruh halinizi de etkileyecektir. Bu nedenle örneğin eğer duvarlarınızda koyu renkler kullanıyorsanız bile mobilyalarınızı buna uygun olarak seçmeli ve nötr bir hava yakalamaya çalışmalısınız. Aynı şekilde mobilyalarınızı koyu renk tercih ediyorsanız duvarlarınızı daha açık renklere boyayarak ferahlığı yakalamaya çalışabilirsiniz. Dekorasyon fikirleri arasında hem duvar renkleri hem de mobilya renkleri olmak üzere pek çok öneri bulmanız mümkündür. Lüks ve modern bir eve sahip olmak için renklerin gücünü hafife almamalı ve kesinlikle onların büyüsünü kullanarak evinizin dekorasyonunda kullanmalısınız.

Yatak Perdeleri İle Yatak Odanızın Havasını Değiştirebilirsiniz

Şüphesiz ki evinizin en özel ve önemli alanlarından bir tanesi yatak odalarıdır. Yatak odaları günün sonunda dinlenmek için kendinizi içinde bulduğunuz yerlerdir. Bu nedenle yalnızca bedenlerinizi değil ruhunuzu dinlendirecek bir yapıya da sahip olması gerekir. Yatak odanızın modern ve lüks bir görünüme sahip olması için tercih ettiğiniz mobilyalar oldukça önemlidir. Yatağınızın şeklinden başlığına, dolabınızın modelinden makyaj aynanıza kadar her bir detay yatak odanızı modernleştirmenizi sağlar. Fakat bunların yanı sıra yapacağınız ufak dokunuşlar ile yatak odalarınızı bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Lüks ev dekorasyonları ve modern evlerin son dönemlerde en sık kullanılan parçalarından bir tanesi yatak perdeleridir. Yataklarınızın çevresini tamamen kapatacak şekilde dekora edilmiş olan bu yatak perdeleri, son derece şık görünümlere sahiptir. Bunun yanı sıra son derece soft olabilen bu perdeler odanızın çok daha modern bir çizgiye ulaşmasını da sağlayacaktır. Eğer yatak odalarınızı nasıl daha modern ve lüks bir hale getirebileceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle bir yatak perdesi kullanarak bunu başarabilirsiniz. Farklı renk ve desenlere sahip yatak perdelerini kullanarak odanızda farklı temalar da oluşturabilirsiniz.

Kapitone Dikişli Pufların Cazibesini Kullanın

Ev içerisinde tercih edeceğiniz mobilyalar son derece önemli bir yere sahiptir. Köşe takımlarından oturma gruplarına kadar farklı çeşitlerde mobilyalar ile oturma odalarınızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Lüks ev dekorasyonları için yalnızca büyük mobilyalara ihtiyacınız yoktur. Son dönemlerin oldukça popüler parçaları arasında yer alan puflar farklı modelleri ile evinizde bambaşka bir hava yaratacaktır. Özellikle görünüşleri ve duruşları ile çok şık ve zarif olan kapitoneli puf modelleri bulunduğu her alanda modern bir görüntüye sahne olmaktadır.

Kapitoneli puf modelleri ya da diğer puf modelleri arasında seçim yapacağınız zaman bir tane ürün alabileceğiniz gibi iki adet puf ile de farklı bir köşe yaratabilirsiniz. Puflarınızı aynı renkli alabileceğiniz gibi birbirini tamamlayan ya da birbirinin zıttı olabilecek renkleri seçerek bambaşka bir alan oluşturabilirsiniz.

modern dekorasyon fikri

Küçük Detaylar ve Ufak Dokunuşlar İle Bütünlüğü Sağlayın

Modern ve lüks dekorasyon fikirleri denildiği zaman ufak detayları atlamak doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Evinizde bulunan mobilyaların kendini gösterebilmesi, bu mobilyaların şıklığının devam etmesi için tercih edeceğiniz dekor ürünleri de son derece etkili ve önemlidir. Dekorasyon yapacağınız zaman duvar renginden mobilyalarınızın rengine, mobilyalarınızın tarzına ve nasıl bir alan oluşturmak istediğinize göre tercih edebileceğiniz onlarca farklı dekorasyon malzemesi bulunmaktadır.

Mumlar, avizeler, masaüstü tabakları, biblolar, abajurlar, birbirinden gösterişli biblolar evlerinizi renklendirmek ve modernliği yansıtmak adına evinizde yer alması gereken ürünlerin başında gelmektedir. Bir mum ya da biblolar yardımı ile sehpalarınızın üzerini zenginleştirebileceğiniz gibi tablo ve duvar rafı gibi ürünler ile de duvarlarınızın hareketlenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Mutfak Dekorasyonlarında Açık Tonlardan Faydalanabilirsiniz

Özellikle ev hanımlarının en çok zaman geçirdiği alanların başında mutfak geliyor. Mutfakta zaman geçirmeyi seven herkes için bu alanın dekorasyonu son derece önemlidir. Nasıl ki yemek yapmak bir sanatsa bu yemeklerin çıktığı mutfakların da dekorasyonu bu sanata zemin hazırlayan bir nitelikte olmalıdır. Lüks ev dekorasyonları arasında mutfakların her zaman başka bir yeri vardır. Mutfağınızda gösterişli bir hava yaratmak istiyorsanız mermerin ağırlığını ve açık renklerin sade şıklığını kullanabilirsiniz. Örneğin mutfağınızda bir ada mutfak var ise üzerini mermer kaplama yaptırarak bunun zarafetini ve şıklığını kullanarak tüm alanın etkisini bir anda değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir