Blog

Lüks Yaşamın Trend Dekorasyon Modelleri ile Kusursuzluğu Yakalayın

Trend Dekorasyon Modelleri

Yaşam alanlarında dekorasyon trendlerinin yakalanması ve doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Çünkü oturduğunuz alandan keyif almanız, orada zaman geçirmekten hoşlanmanız eviniz ile olan bağınızı artıran önemli bir faktördür. Modern ev dekorasyonu yapmak için mobilyalarınızdan kullandığınız biblolara kadar her bir detaya dikkat edilmelidir. İhtişamlı mobilyalar ile trend dekorasyon modelleri ve daha fazlasını yakalamanız son derece kolay! Bunun yanı sıra kusursuz bir görünüm de yaratabilirsiniz.

Mobilyalarınız ne kadar gösterişli olursa dekorasyon esnasında yaratmak istediğiniz hava da o kadar gösterişli olacaktır. Dikkat edeceğiniz birkaç detay sayesinde evinizin genelinde trendleri yakalayarak lüks bir şıklık ortaya koyabilirsiniz.

Trend Dekorasyon Modelleri

Lüks ve Modernliği Bir Araya Getiren Mobilya Modelleri

Evinizin hangi odası olursa olsun tercih ettiğiniz mobilyalar son derece önemlidir. Yatak odası takımlarından salon takımlarına kadar lüks ve modern bir görüntü yaratmak için buna uygun mobilyalar tercih etmeniz gerekir. Özellikle salon ve oturma odalarında ihtişamı yansıtmak isteyenler için bu seçim daha önemli bir yere sahiptir.

Lüks ve modernliği yansıtmak istediğiniz mobilyalar oldukça dikkat çekici detaylara sahip olmasının yanı sıra bakıldığı zaman bile kalitesini belli eden niteliklere sahiptir. Mobilyanın yapımında kullanılan ürünlerden kumaşının kalitesine kadar her bir detay size lüksü getirecek ve kusursuz bir dekorasyon yaratmanızı sağlayacaktır.

Zıt Renklerin Büyüsünden Faydalanın

Ev dekorasyonunda renklerin hayli önemli bir yeri vardır. Yalnızca oturma odası ya da salon gibi sürekli kullanılan alanlarda değil yatak odaları, mutfak ve banyo gibi alanlarda da doğru renk seçimleri son derece önemlidir. Hem mobilyalarınızda hem de duvarlarınızda doğru renkleri tercih ederek modern ev dekorasyonu yapabilir ve trendleri yakalayarak lüks bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Oturma odası ve salonlarınız için mobilya seçerken zıt renklerin uyumundan faydalanabilirsiniz. Çünkü birbiri ile zıtlık yaratan detaylar farklı bir hava katacak ve istediğiniz etkiyi yaratma noktasında yardımcı olacaktır. Örneğin açık renkli bir lüks mobilya takımı aldığınız zaman kendinize koyu renk berjerler tercih ettiğiniz bir oturma köşesi hazırlayabilirsiniz. Ya da mobilyalarınıza uyumlu olarak tercih edeceğiniz koyu renk bir orta sehpa sayesinde mobilyalarınızın havasını bir anda değiştirebilirsiniz.

Zıt renkleri yalnızca mobilyalarınızda değil duvarlarınızda da kullanabilirsiniz. Trend dekorasyon modelleri arasında inceleme yaparken tek renklerden ziyade birkaç rengin bir arada olduğu dekorasyon fikirlerini görmeniz mümkündür. Bu anlamda zıtlık oluşturan renkleri tercih ederek farklı bir etki yaratmanız mümkündür.

Duvarlarınızı Dekorasyona Dahil Edin

Duvarlar, dekorasyona dahil edilmesi gereken en önemli alanlardır. Öyle ki seçtiğiniz mobilyalar ne kadar gösterişli ve lüks olursa olsun, kullandığınız objeler ne kadar pahalı ya da modern olursa olsun duvarlarınız göze hitap etmiyorsa dekorasyon her daim yarım kalacaktır. Modern ev dekorasyonu yaratmak istiyorsanız işe duvarlarınızı da dahil etmek zorundasınız.

Duvarlarınız için tercih edebileceğiniz onlarca farklı trend bulunuyor. Bunun için mobilyalarınızı seçerken yaptığınız tercihlerin göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin koyu renkli lüks mobilya takımı aldığınız zaman odanızda bulunan bir duvarı aynı tonlara boyayabilirsiniz. Avangart bir mobilya takımı kullanıyorsanız duvarlarınızda altın varaklara yer verebilir, buna uygun bir duvar kâğıdı tercih edebilirsiniz. Daha modern esintilere sahip olan spor mobilyaları tercih ediyorsanız geometrik şekillerin ve farklı desenlerin bulunduğu duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz.

Duvar dekorasyonu yalnızca boya ya da duvar kâğıdı ile sınırlı değildir. Lüks ve modern mobilyalarınıza uygun olarak tercih edeceğiniz tablolar, duvar süsleri ve raflar da son derece etkili dokunuşlar olacaktır.

Aynalarla Evinizi Daha Büyük Göstermeye Ne Dersiniz?

Lüks bir ev dekorasyonunda olmazsa olmaz parçaların başında aynalar gelmektedir. Eğer küçük bir alanda dekorasyon yapmak ve lüks bir hava oluşturmak istiyorsanız alanı olduğundan daha büyük gösterecek aynalardan faydalanmanız gerekiyor. Trend dekorasyon modelleri arasında bulabileceğiniz aynalar klasik kesimlerin yanı sıra modern ve lüks kesimleri ile de ortamın havasını değiştirecektir. Bunun yanı sıra mobilyalarınızın modeline uygun olarak tercih edeceğiniz çerçeve modelleri ile de isterseniz klasik, isterseniz avangart ya da spor bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Aynaları odanın tek bir noktasında kullanabileceğiniz gibi bütün bir duvarı ayna ile kaplayarak trendleri yakalayabilirsiniz. Özellikle banyo ve yatak odası gibi alanlarda sadece bir duvarı ayna ile kaplayarak konsepti değiştirebilir ve çok daha kişiselleştirilmiş alanlara imza atabilirsiniz.

İçinizi Isıtacak Bir Dekorasyon Trendi: Şömine

Lüks ve modern bir eve sahip olmak istiyorsanız pek çok dekorasyon önerisi ile karşılaşmanız mümkündür. Fakat son yılların en trend dekorasyon fikirlerinden bir tanesi olan şömineler, bulunduğu ortamın havasını aniden değiştirme etkisine sahip, çok güçlü parçalardır. Modern ev dekorasyonu denildiği zaman klasik tarzlara hem de spor tarzlara hitap eden şömineler elektrikle çalışan modelleri sayesinde artık hemen hemen bütün evlere uygulanabiliyor. Evlerdeki havalandırma sistemlerine bağlanmadan çalışan bu şömineleri tercih ederek kendinize keyifli bir oturma köşesi hazırlayabilirsiniz. Modern bir görüntü oluşturmanın yanı sıra şöminenin lüksünü de bu köşede yansıtabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir