Blog

Oturma Odalarında Kullanacağınız Özgün Parçalar ile Stilinizi Ortaya Çıkarın

Oturma odaları bir evde en sık zaman geçirilen alanlar arasında yer almaktadır. Oturma odalarında misafirler ağırlanmakta, aile toplantıları düzenlenmekte ya da televizyon izlenebilmektedir. Bu odalar aynı zamanda kitap okumak ve dinlenmek gibi aktivitelerin de yapılabileceği yerlerdir. Oturma odalarının işlevini en iyi şekilde yerine getirmesi için bu odalarda kullanılan malzemelerin dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Oturma odası mobilyaları sayesinde özgün bir dekorasyon fikri benimseyebilirsiniz. Mobilyalar ile rahatlığınızı artırabilir ve uzun saatler boyunca çıkmak istemeyeceğiniz bir oda tasarımı yaratabilirsiniz. Oturma odaları, her yaştan insana hitap eden bir alandır. Bu neden oturma odalarının döşenmesi sırasında hareketi kısıtlamayacak ve güzel görünen parçalardan yararlanılması gerekmektedir. Aşağıda oturma odanızda kullanabileceğiniz özgün birkaç parçaya yer verilmiştir. Bu parçaları oturma odanızın diğer mobilyaları ile bütünleştirerek kendinize ait stilinizi ortaya koyabilirsiniz.

Barcelona Berjer

Barcelona Berjer

Berjerler, eski çağlardan bu yana dinlenmek amacı ile kullanılan tekli koltuklardır. Berjerlerin tasarım amacı insanların yorgun geldiklerinde kendilerini dinlendirebilmesidir. Berjerin estetik görünümü sayesinde odaların dekorasyon konusunda daha iyi bir hale geldiği görülmektedir. Barcelona Berjer de diğer berjerlere benzer bir amaç ile üretilmiştir. Modelin yan kısımlarında hareketli kumaşa yer verilir iken sünger kısmı daha sade bir tasarıma sahiptir. Modelde ahşap bir iskelet kullanılmış olup bu iskelet yıllara meydan okuyacak kalitededir. Kare bir kırlent ürün ile birlikte sunulmaktadır. Eğer ki oturma odalarınızın lacivert detayları var ise ya da oturma gruplarınızda beyaz tonlarından yararlandı iseniz bu berjeri alarak odalarınıza canlılık fikrini benimsetebilirsiniz.

Barcelona Kanepe

Barcelona berjerde olduğu gibi Barcelona Kanepe üzerinde de lacivert rengin hüküm sürdüğü görülmektedir. Bu nedenle mavinin farklı tonlarından hoşlanan insanlar bu modeli tercih edebilmektedir. Model içerisinde yer alan kırlentlerde farklı renk tonları yer almaktadır. Kahve, gri, sarı ve mavi şeklinde kırlentler sayesinde evlerinizin aksesuarları ile bir kombin oluşturabilirsiniz. Modelde iki adet uzun oturma süngeri yer almakta olup sırt kısmında chester detaylar göze çarpmaktadır. Bu nedenle sırtınızın rahat edebilmesi mümkündür. Modeldeki kol detayları kesikli bir tasarıma sahip olup özgün bir dekorasyon fikrini ortaya çıkarmaktadır.

Başak Berjer

Berjerlerde farklı tasarımlar ön plana çıkmaktadır. Bu tasarımlar berjerlerin farklı isimler ile anılmasına neden olmaktadır. Bazı tasarımlarda U şeklinde bir dizayn yer alır. Bu berjerler U berjer olarak adlandırılır. Bazı tasarımlarda ise C şeklinde bir duruş bulunur. Bu berjerler de C berjer olarak bilinir. Başak Berjer yapısı gereği C berjer sınıfına dahil edilebilmektedir. Modelin her tarafı tek bir kumaş türü ile kaplanmıştır. Modelde sade bir yastık tasarımı göze çarpmaktadır. Arka kısmında ışıltılı detayların yer aldığı bu berjeri sade oturma gruplarınız ile bütünleştirebilirsiniz.

Başak Kanepe

Eğer ki mobilya almayı düşündüğünüz alan küçük boyutta ise bu alanda bej, krem, beyaz gibi tonlardan yararlanabilirsiniz. Bu tonların odaları daha aydınlık gösterdiğine dair araştırmalar yapılmıştır. Bu tonların kullanıldığı mobilyalara örnek olarak Başak Kanepe verilebilmektedir. Kol detaylarının sırt kısmı ile aynı yükseklikte olması, modele has bir özelliktir. Bu kanepe sayesinde renkli kırlentlere sahip olabilir ve oda dekorasyonunuza bir canlılık kazandırabilirsiniz.

Chanel Berjer

Chanel Berjer

Eski Türk filmlerinden fırlamış gibi bir görünüme sahip olan bu modelde geleneksel bir tasarım göze çarpmaktadır. Ortamda yarattığı melankolik hava ile sizleri etkileyecek bu model sayesinde rahatlığa kavuşabilirsiniz. Chanel Berjer ahşabın doğal etkisinden yararlanılarak oluşturulmuş bir mobilyadır. Bu mobilyanın kol kısmından sırt kısmına kadar her bölgesinde ahşap yer almaktadır. Modelde yüksek ayaklar bulunmakta olup bu ayaklar temizlik esnasında sizlere kolaylık sağlayacaktır. Chanel sayesinde hareketli bir görünümü evleriniz ile bütünleştirebilirsiniz. Bu ürünü ahşap detaylardan oluşan bir oturma grubu ile birlikte kullanabilirsiniz.

Chanel Kanepe

Özellikle sırt kısmının dekorasyonu sayesinde ön plana çıkan bu model, beyazın dinginleştirici özelliğinden faydalanmaktadır. Modelde yer alan iki adet minder oldukça rahattır. Model üzerinde farklı boy ve renklerde pek çok kırlent kullanılmıştır. Chanel Kanepe satın almaya karar verdi iseniz Chanel berjer ile birlikte kullanarak uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Modeli ayrıca geniş bir orta sehpa ile de kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir