Blog

2022 Modası Oturma Grubu Modelleri

2022 Modası Oturma Grubu Modelleri

2022 modası oturma grubu alırken dikkat etmemiz gereken birçok unsur bulunmaktadır. Özellikle de oturma odanızın büyüklüğü ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Çok büyük bir oturma grubu alanı daraltarak sıkışık ve kötü bir görüntü oluşturacaktır. Yine geniş bir alanda küçük bir takım odada boşluk hissi yaratacaktır. Oturma grubu seçerken ilk dikkat etmemiz gereken oda büyüklüğü sonrasında ise tarzınıza uygun bir seçim yapmaktır.

2022 Modası Oturma Grubu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2022 Modası Oturma Grubu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2022 modası oturma grubu seçerken dikkat etmeniz gereken durumları aşağıda maddeler halinde belirttik. Önem vermeniz gereken durumlar şunlardır:

  • Boyut: Salonunuzun büyüklüğüne göre koltuklarınızın boyutlarını seçiniz. Örneğin; salonunuz büyükse yanına sehpa, sandalye gibi odadaki boşluk hissini ortadan kaldıracak eşyalar da alabilirsiniz.
  • Amaç: Koltukların en çok hangi amaçla kullanılacağı hakkında karar veriniz. Televizyon izlemek, misafir ağırlamak veya günlük kullanmak içinse tarz ve kalite seçimlerini ona göre yapmanız gerekir.
  • Şekil: Hangi koltuk takımının odanıza uyacağına karar vermeniz gerekmektedir. L şeklindeki koltuk takımı, klasik koltuk takımı, TV koltuk takımı şeklinde hangisi odanıza uygunsa onu seçmeniz gerekir.
  • Malzeme: Koltuğun döşemesinde kullanılacak malzemeyi seçerken dikkat edersiniz. Kadife, süet, deri vb. Silinebilir kumaşa sahip koltuk takımları kullanıma daha uygun olmaktadır.
  • Dekorasyon: Salonun tüm dekorasyonu koltuk takımı üzerinden ilerleyeceğinden bir bütün olarak gözükmesi önemlidir. Koltuk takımını perde, sehpa, aksesuar gibi eşyalarla tamamlayabilirsiniz.
  • Renk: Uygun koltuk takımı seçmek için evin renklerine uygunluğuna da bakmanız gerekmektedir. İsterseniz beğendiğiniz koltuk takımının rengini değiştirtebilirsiniz. Çocuklu ve evcil hayvanlı evlerde açık renklerden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Silinebilir kumaşlı bir koltuk takımı alırsanız açık renk de seçebilirsiniz.

2022 Modası Oturma Grubu Trendleri

2022 Modası Oturma Grubu Trendleri incelerken içerisinde geçen zamanın çok büyük bir bölümü salonda yani oturma gruplarının üzerinde geçiyor. Hal böyle olunca da bu tarz eşyaları satın alırken biraz daha dikkat etmekte fayda var. Uzun yıllar problem yaşamadan kullanabileceğiniz ürünleri bulmak her zaman için mümkün olmuyor ve bunun için de ilk etapta dikkat edilmesi gereken şeyler var. Özellikle de odanın boyutuyla birlikte trend olan renkleri araştırıp odaya uygun seçimler yapmak gerekir. Trend olan renkler özellikle de bej, kahverengi ve yeşil tonlarıdır.

2022 Modası Oturma Grubu Model Seçimi

Mobilyanızın modelini seçerken tarzını ve dekorasyonunuzla uyumlu olması uyum açısından önemlidir. Klasik veya modern vb. Tarzınıza uygun olacak geniş ürün yelpazesinde size uygun olanı seçebilirsiniz. Renk seçiminde ise diğer mobilya, duvar ve perdelerinizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. 2022 modası oturma grubu model seçimi yaparken tarzınızı ön planda tutmanız gerekir.

İkili ve üçlü koltuk ve berjerlerin olduğu bir oturma grubu kullanım açısından idealdir. Takım şeklinde alacağınız gibi tüm parçaları ayrı ayrı alıp uyumlu bir bütün oluşturabilirsiniz. Ayrıca özel tasarım mobilyalar ile zevkinizi ve tarzınızı yansıtabilirsiniz.

2022 Modası Oturma Grubu Tarz Ve Renk Seçimleri

2022 modası oturma grubu tarz seçimi yaparken salonunuzda ya da oturma grubunu kullanacağınız yerdeki genel yapı nasıl buna çok dikkat etmelisiniz. Yani oturma grubunuz yerleştirildiği bölgedeki diğer eşyalarla uyum içerisinde olmalı. 2022 modası oturma grubu renk seçimi yaparken oturma grubu renklerinde bu sene açık tonlar daha popülerdir. Bej, krem, ekru, sütlü kahve gibi renkleri tavsiye edilebilir trende uygun renklerdir. Biraz daha yoğun bir renk arayanlara ise önerimiz kahve tonları, kırmızı ve mürdüm olacaktır.

2022 Modası Oturma Grubu Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

2022 Modası Oturma Grubu Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

2022 modası oturma grubu kalitesi için en önemli madde kumaşın iyi olmasıdır. Kumaşınızın kolay kolay yıpranmıyor olması şart. Aksi halde sürekli olarak oturma grubunun yüzünü değiştirmek durumunda kalacaksınız. Ayrıca kolay temizlenebilen, leke tutmayan ve lekeyi fazla belli etmeyen kumaşlara da yönelmek işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Eğer ki gerçekten sağlam, uzun yıllar kırılmayacak ve size problem çıkartmayacak bir iskelet seçebilirseniz çok doğru karar verdiğinizi söylemek mümkün olacak. Çok fazla kullanacağınız bu mobilyanın sağlamlığı önemli bir kriterdir. Uzun süreli kullanımın yanında rahat bir kullanım içinde sağlam malzemeden yapılmış olmasında dikkat etmelisiniz. Kalite kesinlikle aramanız gereken özelliklerden biridir. Oturumken sizi rahatsız hissettirmeyecek, dinlendirmesi gerekir. Günün sonunda evinizde yorgunluğunuzu rahat ve konforlu bir koltukta atmak sizin için de rahatlatıcı olacaktır. Ayrıca terletmeyen, kaymayan, çabuk solmayan, yıpranmaya dayanıklı ve alerji yapmayacak bir kumaş kullanılmış olmalıdır. Oturma grubunuzun büyüklüğü kullanacak kişi sayısı ile doğru orantılı olmalıdır. Kalabalık bir aile ya da misafir ağırlamaktan hoşlanan biriyseniz daha büyük takımlar sizin için ideal olacaktır. Bu sebeple ikili yada üçlü koltuk, berjelerin olduğu oturma gruplarını tercih edebilirsiniz.

2022 Modası Oturma Grubu Dekorasyon Önerileri

2022 modası oturma grubu dekorasyon önerileri şunlardır:

  • Odanızın dekorasyonunda öncelikle tarzınızı belirlemelisiniz. Çünkü seçeceğini her bir parça stilinizi ve zevkinizi yansıtarak uyumlu bir bütün oluşturacaktır.
  • Modern tarzda daha minimalist tercihler ile tarzını odanızda yansıtabilirsiniz.
  • Alanınızın büyüklüğü odanızı dekore ederken çok önemli bir kriterdir. Bu alana uygun boyutlarda eşya seçmek odada sıkışıklık ya da boşluk hissini önleyecektir.
  • Aksesuarların gücünden sonuna kadar faydalanmalısınız. Tablo, heykel, dekoratif kutu, dekoratif ayna gibi birçok farklı seçenekten odanıza en uygun olanını seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir