Blog

Lüks ve Modern Dekorasyon Hakkında 5 Orijinal Fikir

Aynı ortam ve sıradanlıktan kurtulmak isteyenler lüks ve modern dekorasyon için birçok trendi araştırmaktadır. Evimizde oluşturacağımız dekorasyonlar için küçük bir telaşa kapılabiliriz çünkü yeni bir ortam ortaya çıkacaktır.

Modern düşüncelerden yararlanmak tasarımlarımız için bize pek çok fikir verebilir. Böylece evimizi istediğimiz şekillerde dekore edebiliriz.

Klasik, modern, rustik, nostaljik ve benzeri birçok tasarım vardır ancak hangisinin size uygun olacağını denemeden göremezsiniz. Lüks ve modern dekorasyon arasından en iyisini seçip kendi tarzınızı bulabilirsiniz.

Geleneksel ve Klasik Dekorasyon Yaklaşımını Uygulayın

Günümüzden epey uzakta hissettiren dekorasyon modelidir. Lüks ve modern dekorasyon ile birleştirilerek evlerde farklı esintiler oluşturur. Kemerler, süslemeli tavanlar, desenli kumaşları modern yapı ile harmanlayıp ortaya lüks bir dekorasyon çıkartılabilir.

Geleneksel dekorasyonlar ile geçmişe yolculuğa gidebiliriz. Klasik sanat eserleri ve geçmişte kullanılan birçok dekor bu tarz evlerde mevcuttur. Bu evler görkemli olur ve hatta lüks modern yapı ile birleştirildiğinde ortaya ihtişamlı tasarımlar çıkar.

Şamdan, avize, aynalar, kitaplıklar geleneksel parçaların olmazsa olmaz ürünleridir. Bu ürünler lüks ve modern dekorasyonlarda da bulunmaktadır ancak iki farklı yaklaşımın birleştirilmesi gerekir.

Lüks ve modern dekorasyon klasik ve geleneksel yapı ile bir araya geldiğinde şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sıradanlıktan Kurtulun

Mobilyalara eklenecek olan ek parçalar tekdüzelik gibi durumlardan kurtulmayı sağlar. Eğer evinizde sıkıcı olduğunu düşündüğünüz eşyalar var ise bunları farklı öğelerle değiştirebilirsiniz. Lüks ve modern dekorasyon yapılarında tekdüzelik gibi bir kavram bulamazsınız çünkü içinde birçok element vardır.

Salonlarınızı sıkıcılıktan kurtarmanın en etkili yanı kullanılan perde, halı, sehpa ve konsolların modelleri ve kullanımları olmaktadır. Bu eşyalara değişik desenler ekleyebilir ve boyayabilirsiniz.

Ortama hava katan bir diğer öğe ise kırlent yastıklardır. Bu kırlentlerin kumaşları koltuk takımları ile uyumlu olmaktadır ancak kumaşı değiştirerek sıradanlıktan kurtulabilmek mümkün hale gelir.

Küçük bir parça bile odanızın atmosferini değiştirmeye yeterli olacaktır fakat yerine sıradan olmayan öğeler almalısınız.

Salonunuzun lüks görünümü için aksesuarların tamamlayıcı unsur olmaları önemlidir. Özellikle duvar saatleri odanızı güzel gösteren parçalardandır ancak duvar görüntüsü ile bu ihtişamı artırabilirsiniz.

Duvar Kağıtları ve Tabloları Tercih Edin

Ev tasarımında ilk sıralarda yer alan eşyalar arasında duvar kağıtları ve tablolar vardır. Evin toplam ambiyansına etki eden tablolar odak noktasını bir araya getirir. Eğer büyük tablolar seviyorsanız ve odanıza yakıştığını düşünüyorsanız kullanabilirsiniz.

Lüks ve modern dekorasyon ürünlerinden bir diğeri ise duvar kağıtlarıdır. İddialı bir duvar kağıdı kullanmak odanızdaki görselliği artıracaktır ancak renkleri ve şekillerini odanız ile harmanlamalısınız. Modern dekorasyonlarda sadelik biraz daha ön plana çıkar fakat hoş duvar kağıtları kullanıldığında estetik bir görüntü verecektir.

Aydınlatmalar ile birlikte kullanıldığında ferah bir görüntü olur ancak ışığın renkleri önemlidir.

Duvar kağıtları uygulaması kolay bir eşya türüdür. Zengin renk ve doku türleri olmasından dolayı mekanlara ışık verir. Duvar yapısı, şekli ve rengi mobilyalar ile uyumlu olmalı ve halılar ve perdelerle olan kombinasyonu tamamlanmalıdır.

Perde ve Koltuk Kırlentleri Etkili Kullanın

Lüks ve modern dekorasyon öğelerinden olan perde ve mobilya kırlentleri ev dekorasyonunda etkisi büyük olan parçalardandır.

Perdeler ev dekorasyonunda mobilya seçimlerinden sonra geçilen aşamalar arasındadır ancak perde seçimi çok önemlidir. Dekorasyonlarda salonunuzun atmosferini ön plana çıkartan perdelerdir. Perdeye bakıldığında o salonun dekoru anlaşılabilir çünkü perdeler mobilyalarla birleştirilir.

Kullanışlı ve kaliteli perdeler herkesin tercih listesinde ilk sıradadır hatta mahremiyette en önemli etkendir. Her odaya farklı bir perde gerekir ve perde detaylarını iyice araştırmak gerekir.

Perdelerinizin ışık geçirmesi gereklidir hatta kumaşına göre bu etken değişebilmektedir. Daha sade ve büyük desenli perdeler seçebilirsiniz ya da şekiller ile donatılanları alabilirsiniz.

Estetik görüntü için jaluzi perdeler seçilebilir ancak dikey perdelerde tercihler arasında olmaktadır.

Lüks ve modern dekorasyon için koltuk kırlentleri önemli yer kaplar fakat küçük bir detay parçaları olarak görülürler. Göz yoruculuktan kurtulmak isteyenler için kırlent seçimi büyük öneme sahiptir diyebiliriz.

Dekorasyonda Ahşabı Farklı Uygulayın

Ahşap yapılar genellikle yanıcı maddelerden uzak kalması gereken yapılardır. Evinizi ısıtırken buna önlem almak için şömine veya ısıtıcılarınızı uygun şekillerde kullanmalısınız. Dekora etkisi olan şömine ve odunluklar ahşap evlerin vazgeçilmez parçalarındandır.

Lüks ve modern dekorasyon ahşap ile birleştiğinde ortaya görkemli yapılar çıkmaktadır. Genelde mutfak dolaplarına ve diğer parçalar ile ahşabın uyumu fazladır ancak ahşaba farklı modellerde eklenebilir. Ortaya birbiri ile ahenk içinde olan parçalar çıkacaktır.

Ahşap ve taş birlikte kullanıldığında ortama lüks bir hava katabilir. Banyolarda ve mutfak lavabolarında taş ile ahşap harmanlanabilir.

Yemek masalarında ve sehpalarda kullanımı popülerdir hatta bu eşyalar eskidiğinde yenilenebilir. Detaylı olarak işlenecek ürünler içinde ahşaplardan yapılabilir fakat her ürün için geçerli değildir. Şifonyer, komodin, mutfak tezgahında ince işlemeli olarak yer alır.

Süs olmayan ahşaplar sade halleri ile daha çok kullanılır fakat değişiklik yapmak isteyenler tercihlerine göre kullanabilirler. Doğa evlerinde veya büyük evlerde kullanılan ahşaplar normal evlerde de dekor olarak uygulanabilir ve değişimi görebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir