Blog

Bırakın Altın Yaşam Tarzınız Olsun; Gösterişli Salon Mobilyaları

Farklı stillerde ve kendisine has özellikleri olan gösterişli salon mobilyaları şık ve estetik yapıyı birleştiriyor. İhtişamlı görüntüleri ile evinize kişisel bir görüntü katar. Salon mobilyalarının bu özelliklere sahip olması için pek çok şey ile bir araya gelmesi gerekir.

Salon mobilyalarının birçok çeşidi vardır. Bu çeşitler Avangarde, İngiliz, Fransız Country tarzı, Rustik, Retro ve Chester tarzlarıdır. Bu ürünler salonlara farklı hava katar ve yaşam kalitesini artırır.

Gösterişli salon mobilyaları hem sizin ruhunuza hitap eder hem de misafirlerinize güzel bir ortam sunmanızı sağlar.

Gösterişli Salon Mobilya Çeşitleri

 

Özellikle Avangarde tarz salon mobilyaları lüksü simgeleyen seçeneklere sahiptir. Gösterişli salon mobilyaları arasında ihtişamlı yapısı il öne çıkmış yenilikçi bir akımdır.

Bu salon mobilyalara modern çizgiler işlenmiş ve hatta minimalist özellikler eklenmiştir. Lüksü betimleyen mobilyalar beyazın sıklıkla kullanıldığı mobilyalardır.

Kırsal tarz yani Country ahşabın renkleri ile tasarlanmıştır. Kırsal tarza en uyumlu renk siyah ve kahverengi tonları ile donatılan bir tarzdır.

Altın varaklı özelliklerle tasarlanan salon mobilyaları eskimeyecek bir şıklığa sahiptir. Altın ve klasik yapının birleşimi ile yaşam alanına zarafet katılır ancak ortam renklerle uyumlu olmalıdır.

Chester tarzının uzun bir geçmişi vardır fakat günümüzde halen mobilya çeşitleri arasındadır. Koltuk kaplamasında birçok kumaş türü kullanılır. Deri ve kadife kumaş kullanıldığında kendi özelliklerini gösterir.

Gösterişli Salon Mobilyaları Dekorasyonları

 

Pek çok kişi salonlarının şık bir tarzda görünmesini ister. Bunun içinde başvurulacak şeyler arasında gösterişli salon mobilyaları vardır. Kafamızda tasarladığımız ya da görüntüsünden hoşlandığımız dekorasyonları evlerimizde uygulamak isteriz.

Evimizin salonları ortak bir alan olduğu için birçok kez kullanılır hatta misafirlerin ağırlandığı yerlerdir. Gösterişli bir yapı meydana getirmek istiyorsak ortama uymasını istediğimiz dekorları uygulamamız gerekir.

Gösterişli salon mobilyaları için önemli olan görselliği ön planda tutan bir alan oluşturmaktır. Bunun için varaklı ve gümüş işlemeli mobilyalar diğer ürünlerden daha önde gözükmektedir.

Duvarları süsleyen altın ve gümüşten yapılmış aynalarda salona uyumlu olacak ürünlerdir fakat renk kombinasyonları iyi yapılmalıdır. Daha detaycı bir yapı isteniyorsa biblo, heykel, altın ve gümüşler ile uyumlu dekor eşyaları kullanılabilir.

Salon Mobilyalarında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Lüks Escape koltuk takımı modelimiz beyaz ve mavi renk uyumuyla benzersiz tasarımıyla lüksün adresi Lucca'da sizi bekliyor

Gösterişli salon mobilyaları pek çok ürün ile tamamlanır. Öncelikle halı ve perde seçimi gösterişli bir salon için olmaz olmaz malzemelerdendir. Şık bir görüntü isteyenlere uygun özellikte olmaları gerekir çünkü salonunuzun ihtişamına farklı hava katmalıdır.

Salonlarınızı mobilyalara boğmayarak daha gösterişli hale getirebilirsiniz. Mobilyalar dışında buna yardımcı olabilecek ek eşyalar vardır. Odaya konulacak bitki çeşitleri salonunuzun görüntüsünü güzelleştirir hatta ferahlatıcı özellik katar.

Gösterişli salon mobilyaları için modern ürünlere yönelmek gerekmektedir. Lüks olan yeni trendler takip edilerek salonunuza uygun olan tarzı yakalamanız mümkündür. Salonlar sadece klasik ve nostaljik olmalı diye bir kural yoktur ancak buradaki en önemli şey ihtişamı yakalamaktır.

Yeni parçalara ve trendlere hakim olan birçok kişi evini gösterişli ürünlerle doldurabilir. Belli bir dekorasyon yapmadan önce mutlaka plan yapmalı ve salonunuzun görüntüsünü oluşturmalısınız. Böylece estetik ve gösterişli salonunuzu oluşturabilirsiniz.

Gösterişli Salonunuzda Şıklığı Yakalayın

Gösterişli bir salona ulaşmak için birleştirilmesi gereken birçok unsur vardır. Mobilyalardan, aksesuara, zemine ve renklere kadar pek çok etken karşımıza çıkmaktadır. Gösterişli salon mobilyaları oluşturabilmek için tarzınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Eğer minimalist bir yapı seviyorsanız gösteriş için karışık ortamdan uzaklaşmanız gerekebilir. Salonunuzu daha görkemli gösterebilmek için açık renk mobilyalar yardımınızı koşar.

İşlemeli mobilyalara ek olarak sade dekorlara yönelebilirsiniz. Böylece işlemeli mobilyalar sade bir yapı ile birleşerek göz alıcı bir salona kavuşmanızı sağlayabilir.

Gösterişli salon mobilyaları ile birlikte ayna kullanımı salona etki eder ancak aynalar kristal parçalardan oluşmalıdır. Cam ve ayna çeşitleri her yerde kullanılmamalı fakat salonda aynaların dengesi iyi kurulmalıdır.

Şıklık için aydınlatmalarda önemli role sahiptir yalnız doğru aydınlatmayı bulmak şartı vardır. Görkemli bir salonda birden fazla ışık kullanılabilir. Bütün bu dekorasyonların dengede olmasına özen gösterilmelidir.

Tablo, biblo ve aksesuarlar şıklık yakalamanız için rahatlıkla kullanabileceğiniz malzemelerdir.

Salon İhtişamının Renk Kombinasyonları

Gösterişli salon mobilyaları pek çok renk birleşimi ile oluşturulabilir. Her salonun kendine has rengi olabilir fakat önemli olan renk uyumunu yakalamaktır. Mavi ve tonları, yeşil rengi, beyaz ve gümüş mobilyalar ortama şıklık katmak isteyenlerin tercihlerinden olabilir.

Kahverengi ve tonlarına sahip renkler modasını hiç kaybetmeyen renklerdir. Kahve tonları daha fazla beğenilmektedir. Beyaz mobilyalar ise ferah oluşu sebebi ile tercihler arasındadır.

Krem ve beyaz tonları birbirine yakındır ancak bu renkleri gösterişli mobilyalara uygulamak önemlidir. Canlı renkler isteyenler için kırmızı renk uygun olabilir fakat değişik renklerle kombine etmek gerekmektedir. Çünkü fazla açık renkler istediğimiz tarzdan uzaklaştırabilir.

Turuncu rengi ise enerji veren canlı renklerdendir. Salonlarda kullanıldığında odanızı canlı ve şık gösterecek renklerdendir.

Siyah asil bir renk olarak varlığını sürdürmektedir. Mobilyalar bu renk seçilebilir ancak renk kombinasyonunda beyaz renkler kullanılmalıdır.

Renkler psikolojiyi etkilediği kadar yaşadığımız alanlara da etkilidir. Dikkat çekici ve ihtişamlı bir görüntü yakalayabilmek için mobilyalara uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir